وبلاگ

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور در کیلومتر ۵ نور به محمودآباد با مساحت ۴۰۰ هکتار قرار دارد که از نظر وسعت یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های خاورمیانه است و انواع گونه‌های جنگلی مانند افرا، توسکا، انجیلی و… در آن یافت می‌شود. رستوران مجهز و زیبا، آلاچیق‌های متعدد چوبی، پارک‌های بازی کودکان، مسجد، سرویس‌های بهداشتی و زمین‌های ورزشی از جمله امکاناتی است که برای استفاده مسافران تدارک دیده شده است.

در چند سال اخیر کافه‌ها، رستوران‌ها، قهوه‌خانه و چای‌خانه‌های سنتی بسیاری در آنجا بر پا شده‌اند. علاوه‌برآن امکانات تفریحی و رفاهی در این مکان وجود دارند، مثل نمازخانه، سوپرمارکت‌، پینت بال، پارک و وسایل بازی کودکان و کرایه دوچرخه، چهارچرخ‌ها و اسب‌سواری. همچنین در آن، تالار پذیرایی نیز قرار داشت که ساختمان زیبایی با نمای چوبی دارد، ولی حالا چند سالی ‌است بدون کاربری مانده‌ است.

داخل پارک جنگلی نور جاده‌ای جنگلی وجود دارد که به دهکده‌ سبز سیاهکلا می‌رسد. در دو طرف این جاده درختان بلند درهم‌تنیده قرار دارند؛ به‌گونه‌ای که تونلی سبز از درختان زیبا با صدای آواز انواع پرندگان، این جاده را به جاده‌ای رویایی در پارک جنگلی نور تبدیل‌ کرده‌‌اند.

این جاده مکانی بسیار زیبا برای عکاسی در فصل‌های بهار و پاییز است. گاهی گله‌های حیوانات اهلی روستا مثل گاوها را می‌بینید که در کناره‌های جاده‌ جنگلی در حال چرا هستند. دیدن همه‌ این عناصر زندگی در طبیعت شمال کشور، احساس دلپذیری دارد.

پارک جنگلی نور همه‌ روزهای سال به‌طور ۲۴ساعته قابل‌بازدید است. باتوجه‌به نزدیکی‌اش به مرکز شهر، جاده‌ ساحلی و فروشگاه‌های بزرگ، محلی مناسب برای کمپ، گردش‌های روزانه دوستانه و تفریح‌های خانوادگی است.

بهترین فصل برای گردش و پیک‌نیک در این پارک جنگلی فصل بهار و تابستان است و بیشترین شلوغی‌ها مربوط‌اند ‌به تعطیلات نوروزی و مسافران نوروزی‌ که مازندران را برای سپری‌کردن تعطیلات عید انتخاب می‌کنند.

پارک جنگلی نور که در بین رستم‌رود و نور قرار دارد، دارای دو ورودی است و فاصله‌ آن از مرکز شهر ۱۰ دقیقه است؛ لذا اگر از پایتخت ساحلی ایران گذر کردید، دیدن بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه را از دست ندهید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)